Antologie finské lyriky

Nakladatelství Pavel Mervart právě vydalo antologii finské lyriky Bílé přeludy na vlnách. V historické perspektivě představuje tvorbu 74 nejvýznamnějších básníků a básnířek od poloviny 16. století, tedy od počátku finskojazyčné písemné kultury, až po 80. léta 20. století.

Na výběru textů a jejich českých překladech pracoval tým finštinářů pod vedením editora Michala Švece z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, který antologii také opatřil literárněhistorickým úvodem věnovaným vývoji finské lyriky. Knihu doplňuje bibliografie českých překladů finské poezie vydaných tiskem do roku 2020.

Zatím se dá knížka koupit jen přes web nakladatelství Pavel Mervart, které nabízí slevu 10 % a zdarma poštovné, nebo v knihovně Skandinávského domu v Praze (pro členy SD sleva 15 %), kde je možné knihu vyzvednout osobně.

Úvod > Nástěnka > Antologie finské lyriky