Ani Fin, ani Švéd…? Večer s finskošvédskou literaturou 8. 12. v Brně

Předvánoční literární večer 8. prosince od 19:00 v kavárně Trojka ((Dominikánská 9, Brno) bude věnovaný tvorbě finských Švédů, tedy švédskojazyčné menšiny žijící už po staletí zejména na jihozápadě Finska. Dozvíte se víc o minulosti i současnosti této menšiny, o tom, jaké knihy její příslušníci psali a píší a co z toho si můžete přečíst i v češtině.

Hlavním hostem debaty bude odborník na finskošvédskou literaturu Jan Dlask z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, který bude debatovat s překladatelem Chiméry 38 a Nočního rychlíku a autorem koncepce finskošvédského čísla časopisu PLAV Janem-Markem Šíkem. Moderuje Hana Hochmanová.

Akci pořádá Skandinávský dům za podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Brna.

Vstup volný.

Úvod > akce > Ani Fin, ani Švéd…? Večer s finskošvédskou literaturou 8. 12. v Brně